[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]
Standardem przy otrzymywaniu wizytówki jest szybkie chowanie jej do kieszeni. Jest to błędne zachowanie.
Jak nie kompromitować się przy otrzymywaniu wizytówki?
Jeżeli nie chcesz złamać Savoir-vivre podczas otrzymywania wizytówki należy odebrać ją we właściwy sposób. Jak się okazuje ten mały kartonik z danymi kontaktowymi może przysporzyć wielu niezręcznych sytuacji.
Złote zasady posługiwania się wizytówką.
- Miej je zawsze przy sobie
- Wizytówkę podawaj prawą ręką
- Nie należy rozdawać wizytówek nachalnie – zniechęca to przyszłego kontrahenta
- Po otrzymaniu wizytówki najpierw ją przeczytaj, następnie schowaj ją do portfela, lub torebki
- Wizytówki tworzą pierwsze wrażenie o firmie
Jaki papier przy zamawianiu wizytówek?
Wizytówki są bardzo różnorodne, od zwykłego papieru kredowego, przez foliowane po karty plastikowe. Jaką wersję wizytówki wybrać?
- Wizytówki standardowe – druk na papierze kredowym o gramaturze 350 g/m2 jest ekonomicznym rozwiązaniem biurowym, dobrze sprawdza się w zastosowaniu w korporacjach, biurach rachunkowych czy kancelariach notarialnych.
- Wizytówki z folią soft-touch – są to wizytówki wydrukowane na papierze kredowym o gramaturze 350 g/m2 z folią soft-touch. Jest to bogatsza wersja wizytówki biurowej, jej przyjemny dotyk sprawia, że wiele osób zwraca na to uwagę.
- Wizytówki z folią błyszczącą – papier kredowy 350 g/m2 w połączeniu z folią błyszczącą daje efekt czystej wizytówki. Najbardziej zalecany jest w przypadku firm gdzie nie zawsze ma się czyste dłonie takich serwisy samochodowe czy firmy budowlane.
- Wizytówki PCV – do złudzenia przypominają kartę bankomatową. Są idealnym rozwiązaniem do kart stałego klienta lub kart rabatowych.
Pierwszeństwo w podawaniu wizytówki. Jak uniknąć gafy?
Jedną z kłopotliwych sytuacji jest to kto jako pierwszy powinien wręczyć wizytówkę. To osoba starsza lub wyższa rangą powinna wyjść z inicjatywą i pierwsza ją podać. Zdarzyć się może, że, osoba starsza jest na niższym stanowisku. Według reguł savoir-vivre biznesowego w takim przypadku osoba młodsza z wyższym stanowiskiem podaje wizytówkę jako pierwsza.
Kiedy wręczać wizytówkę?
Podczas spotkań biznesowych na początku spotkania przy pierwszym kontakcie należy wręczyć wizytówkę nowo poznanej osobie. Odwrotnie jest w przypadku spotkań prywatnych – tutaj należy wizytówkę wręczyć na końcu spotkania.
Komu wręczać wizytówkę na spotkaniu biznesowym?
Na oficjalnym spotkaniu w biurze wizytówkę powinien otrzymać każdy uczestnik spotkania. W przypadku spotkań biznesowych na targach czy konferencjach wizytówki rozdajemy jedynie osobom, z którymi chcemy nawiązać kontakt czy współpracę.
Pamiętaj o tym, że dobrze dobrana wizytówka podnosi prestiż firmy i sposób w jaki jest ona postrzegana.
[/et_pb_text][et_pb_text admin_label=”Tekst” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_style=”solid” custom_margin=”||70px|” disabled=”off” border_color=”#ffffff”]
Zobacz też:
[/et_pb_text][et_pb_blog admin_label=”Blog” fullwidth=”on” posts_number=”3″ include_categories=”664″ show_thumbnail=”on” show_content=”off” show_more=”off” show_author=”on” show_date=”on” show_categories=”off” show_comments=”off” show_pagination=”off” offset_number=”0″ use_overlay=”off” hover_icon=”%%25%%” background_layout=”light” use_dropshadow=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_blog][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]